Mint tudjátok, a tegnapelőtti nap a Telenor Android Workshop 2.0-ról szólt. Az előadás és a workshopok tartalmát nem akarom, és nem is valószínű hogy vissza tudnám adni. Inkább pár szót ejtenék a két, a rendezvényen magát képviseltető gyártóról.
A Sony Ericsson standja sajnos ezúttal nem tartogatott igazi újdonságokat; akármennyire is vágytunk arra, hogy végre a kezünkben tartsunk egy Arc-ot, csak három jól ismert készüléket szemrevételezhettünk: az X8-at, az X10-et, és az X10 mini pro-t.
Az LG viszont egy igazi finomságot hozott el a workshopra: végre vethettünk egy pillantást IRL az Optimus 2X-re. Mint tudjuk, ez az első telefon, amit Tegra 2-es kétmagos processzorral szereltek fel, így mint úttörőként, magasak voltak felé az elvárásaink. Több helyről hallom, hogy "ami LG, az nem is tekinthető telefonnak". Őket most muszáj megnyugtatnom: ezzel a telefonnal az LG-nek minden a hírnevén esett csorbát sikerült/sikerül majd kiküszöbölnie.
Egy kis áttekintés a telefonról:
- 800*480 pixeles, 4 colos kapacitív kijelző.
- 8 megapixeles kamera, mellyel 720p minőségben lehet videót rögzíteni
- 1,3 megapixeles előlapi kamera
- android 2.2, gingerbreadre frissíthető
- Tegra 2 dualcore CPU, 2*1GHz
- 8 GB ROM
A bemutatókészülék képességeit egy saccra 19" 16:9 monitoron csodálhattuk meg, amire a telefon egy HDMI átalakítón keresztül volt csatlakoztatva. Mint a képen is látszik, alapvetően egy autós megnemmondommelyik játékon demonstrálták a képességeit, elsöprő sikerrel. (A kép egy független szakértőt ábrázol.)
Miután megtudtuk hogy Deino született versenyző, elkezdtük felfedezni a telefon többi adottságát. Az interface az hasonlít a régebbi LG modellekére, ezzel segíti a nem androidról (de lg-s touchscreen telóról) váltókat az átállásban. Aki pedig tisztább, szárazabb android-élményt akar, az úgyis Launcher Pro-t / ADW-t / Go launchert / akármit fog használni. Lejátszottunk egy 720p videót is... Szó nem érheti a ház elejét, tökéletesen teljesített a telefon, a kép tűéles volt.
Teszteltük az érintőképernyőt is multitouch visualizerrel. Makulátlanul teljesített a szerkentyű, és mint megtudtuk, egyszerre tíz ujjat tud kezelni az érintőfelület. A tisztelt szerkesztőségnek is nehezére esett ennyi ujjat egyszerre a felületre helyezni, szóval mondhatjuk, hogy ebben is felülmúlta az elvárásainkat a telefon.
Természetesen a quadrant benchmarkot muszáj volt megnéznünk, és kijelenthetem: a WVGA felbontás egy dologra nem elég csak: a statisztika megjelenítésére. Ha nem csal az emlékezetem, 2600 körüli értéket kaptunk. Mint a terméket bemutató sráctól megtudtuk azonban, a quadrant nincsen Tegra 2-re optimalizálva, úgyhogy ez csak az egyik mag teljesítménye. Hoppá!
Kihangsúlyoznám még azt is, hogy ezt a tesztet gyári ROM-mal végeztük. Nem ismerem az LG testreszabási stratégiáját, de a tapasztalat azt mutatja, hogy custom ROM-okkal jócskán lehet javítani a telefon gyorsaságán a stock rendszerhez képest, ami nálam is egy nagyjából megduplázódott quadrant értéket eredményezett. Az alig két hónapos telefonomat viszont már kicsit ósdinak érzem mellette :)
Hivatalos árat, és szolgáltatót nem sikerült megtudnunk, ám tekintve hogy a rendezvényt a Telenor rendezte, szerintem nem túl merész feltételezés azt állítani, hogy itthon a Telenor kínálatában juthatunk majd hozzá a készülékhez. Az itthoni megjelenése nagyjából Március-Áprilisra tehető; az ára külföldiában függetlenül 500 font (167 ezer Forint) lesz.