A jelek szerint az iPhone 4 egyik újítása visszafelé sült el. A telefon oldalán végig futó fém csík ugyanis a design funkció mellett az antenna is egyben, ami elvileg arra lenne jó, hogy jobb vételt biztosítson. A gyakorlatban viszont, ha úgy fogod meg a telefont, ahogy azt eddig tetted, akkor jó eséllyel elszáll a térerő (rövidre zárod a kezeddel azt, amit nem kéne.)
A hazai oldal közül az appleblog is írt a dologról, de az internetet tegnap elárasztották a fentihez hasonló videók. Volt akiknek egy sima mezei kulccsal is sikerült a mutatvány, mások aktív hívás közben demonstrálták a dolgot (elég gyorsan megszakadt a vonal).
Az Apple hivatalos válasza egyébként kimerült ennyiben: ne fogd úgy a telefont. Úgy tűnik nem véletlen, hogy már a WWDC-n is reklámozták a meglehetősen ronda műanyag keretet, aminek az egyetlen előnye szerintem, hogy megakadályozná ezt a jelenséget.
Páran írták, hogy a régebbi iPhone modellekkel is eljátszható a trükk, sőt, valakinek még Nexus One-nal is sikerült. Én taperoltam a Desire-t rendesen, de nem sikerült ilyet előhoznom. Két kézzel minden lehetséges oldalról lefogva sikerült egy pillanatra eltűntetni a térerőt, de két másodpercre rá nem csak hogy talált hálózatot, de max. térerő volt az eddigi két csík helyett (ami a munkahelyen szó szerinti underground irodájának tudható be), ergo valószínűleg átminősültem antennába. Azt mondjuk már korábban megfigyeltem, hogy ha élére fordítom a telefont, akkor valamivel erősebb wifi vételt ki lehet belőle csikarni, de ez tényleg abszolút minimális.
Én a hazai tesztek megjelenéséig még nem írnám le az iPhone-t, szerintem a térerő nem tűnik el teljesen, csak erősen csökken a fent leírt metódus folyamán. Ha ehhez még hozzávesszük a kinti AT&T szolgáltató legendásan gyenge lefedettségét és térerő szolgáltatását, akkor már érthető, hogy miért dobja el a telefon a vonalat. Azt nem mondom, hogy nem aggódnék a leendő apple tulajok helyében, de a tanácsom ugyanaz, mint minden más esetben drága telefon / egyéb kütyü vásárlás esetében:
menj be a boltba, taperold meg személyesen, próbáld ki, hogy élőben is jelentkezik-e a hiba, a magyar puszta hidegen tartott térerő mezején.