A ZTE Blade-et november közepe óta forgalmazza Magyarországon a T-Mobile.
A készüléket a MoDaCo fóruma támogatja, de a napokban kapott egy saját fórumrészt az XDA-developers fórumon is. Eleinte azért nem voltak hajlandóak az xda-sok foglalkozni vele, mert amerikában nem kapható a készülék, és a legtöbb változata nem támogatja az amerikai szabvány frekvenciákat, de a legjobb nem HTC készülék szavazáson elért elsöprő eredmény meggyőzte őket.
A telefont itthon egyelőre két konfigurációban árulják/árulták:
Akik ~ December 20.-a előtt vették a telefont, azok a készüléket 256 Mb RAM-mal és TFT kijelzővel kapták. Ennek a kiadásnak több problémája is van, pl. a kijelző greyscale hibás, és több helyen vibrál. Előbbi azt takarja, hogy a kijelző bizonyos szürke árnyalatokat kékesen jelenít meg, utóbbit pedig a tulajdonos max. fényerőn tapasztalhatja a ROM-ban található felhős háttérképet nézegetve.
December 20.-a körül kaptuk az első infót, hogy új szállítmány érkezett Magyarországra, 512 Mb RAM-mal. A ZTE hivatalos honlapja szerint ezt a telefont szánták a magyar piacra. Az egyik MoDaCo fórumozó ki akarta cseréltetni a telefonját, a szervizes pedig elmondta neki, hogy felhívta a ZTE magyarországi képviseletét, és ez gyári hibának számít. Aki tehát az előző verzióval rendelkezik, bátran cseréltesse ki a telefont!
Az új verzió nem csak nagyobb RAM-mal rendelkezik, de a kijelző greyscale hibája is eltűnt, az egész kijelzőnek melegebb színei lettek, és jobb ROM-ot kapott. A 256 Mb-os verzió rendszeresen eldobálta a WiFi-t alvás közben, és nem tudott újracsatlakozni, ennél már ez elméletileg nincs. Ettől függetlenül a marketből le lehet tölteni a Blade Wifi Fix nevű alkalmazást, ami megoldást kínál a problémára.
A ROM-okról:
A legkönnyebben a telefonunkra új ROM-okat Clockworkmod Recovery-vel tudunk telepíteni. Ugyanezzel a programmal backupolni is tudjuk a rendszert, így akármi történik vele, visszaállítja a rendszert a mentési állapotra. Ha valami hiba folytán nem hajlandó bebootolni a Blade-ünk, ezzel vissza tudjuk állítani egy működő állapotra, ugyanis bekapcsoláskor a hangerő csökkentése gomb tartós nyomásával juthatunk ebbe a recovery állapotba.
(Érdekes intermezzo, hogy kedvenc készülékünket fordítva építette a gyártó. Így sikeredett beletenni a képernyőt, és ahelyett hogy rendesen tették volna bele, inkább átírták a ROM-ot, hogy mindent fejjel lefele jelenítsen meg. Az Android nem indul el ha Clockworkmod módba bootolunk, így az egész fejjel lefele jelenik meg.)
Készülékünkre rengeteg féle ROM-ot flashelhetünk.
Egy kínából kiszivárogtatott béta Froyo alapján a MoDaCo-sok készítettek hozzá két működőképes ROM-ot is, ezek közül csak az egyik támogatja a TFT kijelzőt.
(A telefonra már van Gingerbreadből is alpha release, természetesen ez rendes használatra még nem alkalmas.)
Éclairből is különböző ROM-ok vannak a telefonra, mint például a bladeVillain, a French Fries, a Hungarian Hedgehog, stb. Ezek közül egyet emelnék ki, a Finnish Fillyjonkot. Rengeteg hasznos kiegészítő van benne/hozzá. Egyik legfontosabb ezek közül az app2sd, amivel az SD kártyánkra telepíthetünk alkalmazásokat. Használata pofonegyszerű: a rendszer egyből az SD kártya általunk kreált ext2/ext3 partíciójára telepíti az alkalmazásokat. A setCPU alkalmazás segítségével a processzort magasabb órajellel is futtathatjuk. A maximális órajel 800MHz fölött van, de ezt a legtöbb készülék már nem bírja. Készülékfüggő, hogy meddig lehet húzni, az enyém pl. 710 MHz-en stabilan futott, afelett pedig lefagyott. Az ADB buszt is túl lehet húzni, és a hardware-gyorsítást is lehet engedélyezni addonokkal, ezek a funkciók az alap ROM-ból kimaradtak.
December 24.-től lehet kapni japánban a Blade-et a SoftBank szolgáltató révén Libero/003Z néven, és ezen már natív Froyo fut, így szenteste már fel is szerelhetjük Froyoval a telefonunkat.